1-2-8!!!

1-سلام....
2-نمیشه!!حالا که این همه این طرف و اون طرف در مورد قضیه مانتوها سر و صدا شده(شده بود!!!چون این قضیه دعواها و تظاهرات همه چیز رو تحت الشعاع قرار داد!)من هم باید یه چیزی بگم!!آخه یکی نیست به اینا بگه خجالت نمی کشین؟؟نخیر!!منظورم اینایی نیست که ریخته بودن و مانتوها رو جمع کرده بودن!منظورم به ایناییه که این مثلا مانتوها رو تنشون می کنن!!
من از اونایی نیستم که مثلا میگن::"مردم باید آزادی داشته باشن،مثلا حجاب باید آزاد باشه و هرکس هرچی خواست بپوشه،ولی خوب خود مردم باید بفهمن و لباس های ناهنجار و غیر اسلامی نپوشن!!آزاد باشن ولی خودشون بفهمن که باید چادر سرشون کنن!!"
از اونایی هم نیستم که میگن::"مردم عقلشون به هیچی نمی رسه!!باید زور بالای سرشون باشه!!در همه موارد،از آب خوردن گرفته تا لباس پوشیدن"
من معتقدم یه سری قوانینی لازم و ضروریه،یه مواردی هم مسائل شخصیه،مثلا لباس پوشیدن و این که هر کسی چی،از چه مدلی و به چه رنگی بپوشه فقط به خودش مربوطه،و ر این مورد قانونگداری کار درستی نیست.این رو هم میدونم که نتیجه طبیعی این آزادی یه سری ناهنجاریها هم هست.تو خود کشورهای غربی هم همینطوره،در هر صد نفر،اگه 90 تاشونبا پوشش معمولی و ساده و بی زرق و برق میان تو خیابون،10 تاشون هم بر خلاف هنجارهای اون جامعه عمل می کنن،این عمل بر خلاف هنجارها مثلا در اونجا میتونه داشتن حجاب اسلامی باشه،یا لخت بیرون اومدن باشه،
ایران ما هم اگه یه روزی آزاد بشه و در هر 100 تا 10 تا ناهنجار داشته باشه طبیعیه و همه باید تحملش کنن،ولی اگه مردم ما اینقدر بی فرهنگ باشن که الان در شرایطی که حفظ حجاب اسلامی اجباریه،از هر 100 تا 90تاش این مانتوهای بدن نمای کوتاه و افتضاح رو بپوشن،با کمال تاسف اصلا لیاقت آزاد گذاشته شدن رو ندارن و در واقع اگه حکومت هم تصمیم بگیره حجاب رو آزاد کنه،در عمل مجبور میشه متوفقش کنه!!!چون مسلما همه(90%) ملت مینی ژوپ می پوشن میان بیرون!!میشه مثل عراق بعد از جنگ که مردم بیمارستان ها رو هم غارت کرده بودن و هیچ کس هم نمیتونه کنترلش کنه.یه وقتی یه چیزی مد می شه،با هنجارهای قشر متوسط جوره و میگیره،این مانتوها رو حتی خیلی از دوستای من که جلوی هر کسی تاپ شلوارک می پوشن قبول ندارن و حالشون ازش به هم میخوره،اما تو خیابون می بینی همه از اینا تنشونه!!حالا چه حکمتیه من نمی دونم!!آخه بابا حداقل یه دونه بخرین که دکمه هاش رو بتونین ببیندین!!بعضی از این مانتوها اونقدر تنگه که تمامی انقباضات تمامی ماهیچه های کسی که این رو پوشیده از 500 متری قابل مشاهده است!!بگذریم که از لحاظ تحقیقات زیستی عالیه ولی آخه واقعا چه جوری روتون(روشون) میشه؟؟من وقتی با مامانم اینا میرم بیرون یکی از این "موجودات"(نمی دونم چه جور موجودی)با این مانتوها و شلوار کوتاه از جلومون رد میشه خجالت می کشم همچین منظره ای رو می بینم!تا حدی که بعضی وقتا با وجود تمام نفرتی که نسبت به فضولی در کارای بقیه دارم دلم می خواد برم جلو بهشون بگم بابا اگه پارچه کم دارین من همه سرمایه ام رو میدم به شما!!!تا یک کمی به مانتو و پاچه شلوارتون پارچه اضافه کنین!!
خلاصه اش این که بر خلاف همه چیزایی که تا حالا در مورد جمع کردن مانتو ها خوندین،من یکی با وجودی که میدونم از این راهها نمیشه جلوی اینا رو گرفت با جمع کردن این مانتوها به شدت موافقم!! اونقدر که حتی حاضرم به اداره اماکن بپیوندم!!!ولی دیگه یه دختر با این مانتوها رو نبینم!!
8-تعجب نداره!!کی میگه اینجا باید شماره 3 بذارم؟؟به اندازه 10تا شماره توی همون "2" نوشتم!!تازه تخفیف هم دادم بهتون!
9-دیگه هیچی..فقط اینکه اگه لینکی چیزی از من طلبکارین و بهم گفتین تا آخر هفته میدم!!اگر هم بهم نگفتین که بشتابید!!

/ 6 نظر / 7 بازدید
مهدي

اومدم يه عالمه چيز نوشتم بعد همش به ابديت پيوست چون ديسکانکت شدم يهو . بعدا دوباره می نويسم . تابعد ...

مهدي

تا حالا از اينجور آدمها پرسيدی که چه دينی دارند؟ مطمئن باش که همشون می گن که مسلمونند آخه يکی نيست به اينها بگه بابا مجبور نيستيد مسلمون باشيد به نظر من اگر اينجور آدمها دينشون رو عوض کنند بهتر است . چرا ؟ زيرا: نگاه کردن به آن قسمت از بدن غير مسلمان ها که عادت به پوشاندن آن ندارند گناهی ندارد (رسالهء توضيح المسائل) برای همين هم توی جامعه نه مسلمون ها مشکلی پيدا خواهند کرد نه اونها (بهت توصيه می کنم کتاب امروز چلچلهء من .... رو بخونی(نوشتهء فريبا کلهر) )اگر هر کسی به جای اينکه به خاطر باباش که مسلمون بوده مسلمون بشه ، به خاطر خودش مسيحی بشه (يا زرتشتی) اين ارزشمند تره چون حداقل يه چند صباحی هم به دينش فکر کرده . ولی فکر کنم اگر اين قضيه پيش بياد همهء اون ۹۰٪ ميرن دينشون رو عوض می کنند به خاطر راحتيشون. برای همين هم دين رسمی کشور ديگه نمی تونه اسلام باشه و خيلی اتفاقات ديگه ممکنه بيافته . در آخر هم بايد بگم که کاملا با نظر کت بالو مخالفم مطلب «پوشش زنان» اش رو هم خوندم. راستی اون ۱۰ هفتهء المپياد کی شروع ميشه؟

ساره

همزاد خانومی گلم ، من باهات موافقم که این مانتوهای بدن نما افتضاحن ولی قکر می کنی وقتی ته دلشون ایمان نباشه ، این کارا سر سوزنی وضع رو تغییر میده ؟! نه عزیز دلم ... بهتره به حای این کارا و اک کردن صورت مساله ، اون رو حل کنن ... اینا تا یه مساله ی سخت می بینن سریع سعی می کنن نابودش کنن ولی کاش راهش رو بدونن ... البته من کماکان هر جا بری باهاتم ... چه عملیات انتحاری باشه تو شیراز ، چه رفتن به اماکن ... مخلصتم خفن !

زیست شناس

سلام می دونی که نيلوفر نامی توی قبول شده ها نبود لطفا با اسم خودت بهم ميل بزن تا من خودم رو بهت معرفی کنم...به اميد ديدار

moo

shoma khobe sali be 12 mah ye bar peidat beshe o ye vizit bokoni:D.......dar morede link ha ham fekr mikonam yeki be man bedehkari.........khosh bashi o khoram