مردی که ز عصر خود فراتر باشد

گه ملحد و گه دهری و کافر باشد،
گه دشمن خلق و فتنه پرور باشد،
باید بچشد عذاب تنهایی را،
مردی که ز عصر خود فراتر باشد،
*دکتر شفیعی کدکنی*
شعر قشنگیه مگه نه؟
امروز معلم ادبیاتمون سر کلاس واسمون خوند.حیف بقیه اش رو بلد نبود.
می بینین نمونه هاش کم نیستن.کسایی که از عصر خودشون جلوتر بودن.حالا از دانشمندش که گالیله باشه بگیر تا اصلاح طلبش که امیر کبیر باشه تا شاعرش که نیما باشه تا متفکرش که دکتر شریعتی باشه.حتی همین امام خمینی.بله همینایی که الان سر یه کاریکاتور مال 65 سال پیش تو آمریکاست(زمانی که هنوز امام خمینی ای وجود نداشت!)و به خاطر شباهت این یارو با امام خودشونو جر می دن،یه زمانی امام رو تکفیر می کردن(به خاطر کتاب فلسفه ای که نوشته بود)و کوزه ای رو که امام ازش آب می خورد آب می کشیدن!!حالا بگذریم از این هچلی که امام با انقلابش ما رو انداخت توش.
خوب اینایی که من گفتم همشون به ملکوت اعلی! پیوستن.ولی فکر نمی کنین نمونه های زنده اش هم دور و بر ما هست؟؟
از اون موردای کوچولوش گرفته(مثل زنای دوچرخه سواری که می رن خواستگاری!)تا بزرگاش که به خاطر حرفا و عقایدشون دارن آب خنک نوش جان می فرمایند!شاید خود من وشما هم یکیش باشیم.یا شاید...نکنه خدای نکرده ما از اونایی باشیم که سد راه ایناییم؟از اونایی که نمی ذاریم ما رو هم به اینده ای که که بهش تعلق دارن ببرن؟؟بله موقع حرف زدن همه خوب و روشنفکرن کاش همه مون موقع عمل حواسمون رو جمع کنیم.(اینارو می گم چون با وجودی که خودم هم کلی ادعا دارم بعضی وقتا ناخودآگاهانه افکارم از صد تا دیکتاتور بد تره!)
یه شعر دیگه(اگر چه بی ربطه):
عمر مردار خوران بسیار است
آخر این خاصیت مردار است
*راستی یه چیزی شما هم مصاحبه عباس عبدی رو دیدین؟؟
فکر نمی کنین یه بلایی سر این بنده خدا آوردن که از مخ آزاد شده؟؟
به گمانم از آمپولی دوایی چیزی که عقل رو زایل کنه استفاده کردن.
باید بریم تحقیق کنیم همچین چیزی وجود داره یا نه؟؟ 8.gifc.gif

/ 3 نظر / 427 بازدید
دیوید گیلمور...

از من بهت نصيحت که هر چی کمتر بری دنبال سياست برنده تری... و بر عکسش هم صادقه...

مهيار

سلام لينك شما رو از تو پيام هاي بلاگ دختر فراري ديدم مطالب خوبي داري اميد وارم كه موفق باشي و ادامه بدي . اگر هم دو ست داشتي يه سري به بلاگ من بزن و نظرتو راجع بهش بهم بگو.خوشحال مي شم. خدا نگهدار.

arash

سلام دوست عزيزم . من می خواستم نام فارسی وبلاگ محفل وبلاگ نويسان باشد . حالا انگليسيش را هر چه زدی فرقی نمی کند . آدرس ايميل بچه ها را برايت می فرستم تا به صورت مستقيم عضو شوند . اگر توضيح خاصی مد نظرت بود به من ايميل بزن . ممنون از لطف بی پايانت . اميدوارم موفق باشی.